alem
10 بهمن 1401 - 21:23

پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در البرز

قزوین- رئیس کمیته امداد اداره البرز گفت: طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۳۰ میلیارد و ۵۵ میلیون تومان تسهیلات به ۴۸۰ نفر از مددجویان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین اصلی بیگی طزرکی بیان کرد: اشتغال زایی روکردی محوری و اساسی است که برای استقلال معیشتی نیازمندان و محرومان پیگیری می‌شود تا از فقر و محرومیت رها شوند.

وی ادامه داد: تا زمانی که منبع درآمدی برای مدیریت مالی معیشت افراد فراهم نشود امکان رفع فقر و محرومیت به طور جدی و اساسی فراهم نمی‌شود از این رو لازم است اشتغال زایی برای افراد به طور جدی پیگیری شود.

رئیس کمیته امداد اداره البرز اضافه کرد: در راستای کمک به اشتغال زایی مددجویان طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۳۰ میلیارد و ۵۵ میلیون تومان تسهیلات به ۴۸۰ نفر از مددجویان در شهرستان البرز پرداخت شده است.

وی افزود: از این میزان تسهیلات پرداخت شده ۴۴۴ فقره تسهیلات به میزان دو میلیارد و ۹۶۲ میلیون تومان از محل منابع بانکی و ۳۶ فقره به ارزش ۹۳۰ میلیون تومان از محل منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.

اصلی بیگی طزرکی عنوان کرد: طی ۹ ماهه سال جاری ۳۵۲ نفر از آموزش‌های کسب و کار بهره مند شده و برای ۷۲ نفر از طریق تعامل با کاریابی‌ها اشتغال ایجاد شده است.

وی یادآورشد: در اشتغال زایی برای مددجویان اولویت ما اشتغال خانگی برای زنان سرپرست خانوار است تا در کنار وظیفه و رسالت مادری، درآمدزایی هم داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008541