alem
29 آذر 1401 - 16:30

پرونده رادیو جام جهانی بسته شد

دبیر شورای ورزش معاونت صدا گفت: با تجربه خوبی که از راه‌اندازی رادیو جام جهانی کسب کردیم امیدوارم در رویدادهای بزرگ ورزشی همچون مسابقات المپیک از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روزهای گذشته وقتی به موج 95.5  جعبه کوچک صدا می‌رسیدیم، صداهایی نام آشنا از اهالی فوتبال در گوش‌مان طنین انداز می‌شد. صداهایی از «رادیو جام جهانی» که همزمان با شروع تب و تاب جام‌جهانی 2022 قطر کار خود را در کنار رادیو ورزش و با همکاری منطقه آزاد کیش و در جزیره کیش آغاز کرد. رادیویی با فعالیت 24 ساعته که علاوه بر پوشش زنده اکثر مسابقات این رقابت جهانی به حواشی، کارشناسی، تحلیل بازی‌ها و ویژه برنامه‌های متعددی هم می‌پرداخت و برای اولین بار شاهد پیوند شبکه‌های رادیویی مختلف در این رادیوی فصلی بودیم.

از طرفی پرداختن همه جانبه به این رویداد جهانی از طریق یک رسانه همچون رادیو ورزش به خودی خود غیرممکن بود و مخاطبین نیازمند یک رادیوی مکمل دیگر برای دریافت اطلاعات لحظه‌ای بودند. مهدی آذرمکان، دبیر شورای ورزش معاونت صدا که در این مدت او را به عنوان مدیر رادیو جام جهانی هم شناختیم در روز پایانی فعالیت این رادیوی فصلی گزارشی از اتفاقات یک ماهه آن ارائه کرد.

آذرمکان گفت: صبح امروز رادیو فصلی جام جهانی به کار خود پایان و همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی جای خود را به رادیو مقاومت داد.

دبیر شورای ورزش معاونت صدا در ادامه از عملکرد این رادیو اینگونه گفت: در رادیو جام جهانی 56 مسابقه را به صورت زنده پخش کردیم. بیش از 200 برنامه کوتاه در طول مسابقات جام جهانی 2022 شامل معرفی دو تیم، معرفی تیم داوری، خلاصه مسابقات دوتیم و پیش بینی قهرمان جام جهانی قطر را در جدول پخش خود قرار دادیم.

مدیر رادیو جام جهانی با اشاره به استفاده از ظرفیت شبکه‌های مختلف رادیویی به رادیو ورزش گفت: از پتانسیل برنامه‌سازی شبکه‌های رادیویی مختلف در رادیو جام جهانی استفاده کردیم. برنامه‌هایی از قبیل «می‌ریم که داشته باشیم» رادیو صبا، «آفساید» رادیو جوان، «نفس دوم» رادیو سلامت، «قطر خارج از چارچوب» رادیو تهران و «زاویه» شبکه چهار، برنامه‌هایی بودند که در طول یک ماه گذشته در جدول پخش شبکه رادیویی جام جهانی قرار گرفت البته برنامه‌های «از فوتبال چه خبر» و برنامه «باشگاه خبر» از شبکه رادیویی ورزش هم در بازه‌های زمانی مختلف روی آنتن رادیو جام جهانی رفت.

آذرمکان افزود: علاوه بر پخش مسابقات، برنامه‌های ویژه‌ای نیز خود شبکه جام جهانی تولید کرد که از آن جمله می‌توان به برنامه صبحگاهی با جام جهانی، جام 22، مستند جهان در جام، جزیره جهانی، یک جهان یک توپ، نمایش یک جهان یک جام و ... اشاره کرد.

مدیر رادیو جام جهانی با اشاره به همکاری خوب سازمان منطقه آزاد کیش و صدا و سیمای مرکز این جزیره ادامه داد: ما مسابقات و برنامه‌هایی مانند جزیره جهانی را از دو استودیوی تالار بزرگ شهر و استودیوی صدا و سیما کیش پخش کردیم. قطعا اگر همکاری این دوستان نبود کار را برای ما دشوار می‌کرد.

او همچنین در خصوص تجربه راه‌اندازی این رادیو گفت: باتوجه به اینکه رویداد جام جهانی در حال برگزاری بود ما باید اطلاع‌رسانی دقیق، لحظه‌ای و همراه با تحلیل‌های کارشناسی مسابقات را از جوانب مختلف انجام داده که این ویژگی، رادیو جام جهانی را از سایر رادیوهای فصلی متمایز می‌کرد. ضمن اینکه رادیو جام جهانی رقبای دیگری نیز مانند رادیو ورزش، شبکه سه سیما، شبکه ورزش و برخی شبکه‌های دیگر داشت که باید با جدول پخش مناسب و برنامه‌های ویژه علاوه بر جذب مخاطبان، رضایت خاطر آنان را هم کسب می‌کرد. البته با بازخوردی که از مخاطبان خود گرفتیم به نظرم این اتفاق رخ داد.

آذرمکان در پایان تاکید کرد: با تجربه خوبی که از راه‌اندازی رادیو جام جهانی کسب کردیم امیدوارم در رویدادهای بزرگ ورزشی همچون مسابقات المپیک هم اگر امکان استفاده از آنتن رادیو فصلی مهیا شود از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 922794