alem
09 مرداد 1401 - 13:10

۵۰ درصد اهدا کنندگان خون در خوزستان مستمر هستند

اهواز – ایرنا – مدیر کل انتقال خون خوزستان گفت: ۵۰ درصد اهدا کنندگان خون در این استان مستمر و بقیه اهدا کنندگان برای بار اول و یا دارای سابقه هستند.

علی فیضی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در سه ماه نخست امسال آمار اهدا کنندگان مستمر ۳.۴ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد کرده است.

وی افزود: اهدای حداقل ۲ بار خون در سال فرد را در زمره اهدا کنندگان مستمر قرار می دهد؛ در مجموع زنان هر سه ماه یکبار، و مردان هر چهار ماه یکبار می‌توانند خون اهدا کنند.

فیضی، از تمام مردم درخواست کرد که برای داشتن ذخیره کافی بانک خون، در حد امکان در هر شرایطی نسبت به اهدای خون اقدام تا در اختیار بیمارستان‌های استان قرار گیرد.

مدیرکل انتقال خون خوزستان گفت: تمام مردم چه افرادی که برای دفعه اول خون اهدا می کنند و چه افراد دارای سابقه با حس نوع دوستی و ایثار هر چه بیشتر نسبت به این عمل خداپسندانه اقدام می کنند.

وی با اشاره به شعار ایثار حسینی، اهدای آگاهانه برای اهدای خون در ایام محرم بیان کرد: افراد علاقه مند به اهدای خون می‌توانند در این مدت به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به پایگاه‌های انتقال خون دراستان مراجعه کنند.

فیضی ادامه داد: مشارکت حداکثری برای اهدای خون به نیازمندان ضروری است و مردم سعی کنند جزو اهدا کنندگان مستمر خون قرار گیرند.

هم اکنون ۱۱ پایگاه و واحد خونگیری در خوزستان و ۲ پایگاه در اهواز فعالیت دارند.

۹ مرداد با عنوان روز ملی اهدای خون نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 505572