alem
06 مرداد 1401 - 08:29

بارش باران فصلی، مناطق شمالی فارس را در برگرفت

فعالیت سامانه بارش های موسمی که در بیشتر مناطق استان فارس فعال شده بود بعد از عبور از مناطق شرق و جنوب شرق به تدریج ،شمال و شمال شرق استان را نیز فراگرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، بارش باران فصلی پس از ۲ روز به شهرستان‌های شمالی استان فارس رسید و در حال حاضر این سامانه در شهرستان‌های آباده و صفاشهر فعال شده است.

این بارش‌ها که از شب گذشته همراه با رعد و برق و تندباد بود موجب جاری شدن سیلاب و آسیب به برخی منازل مسکونی شده است.

تخریب دو بند خاکی در نزدیکی روستای حسین آباد فراشبند

تخریب دو بند خاکی در نزدیکی روستای حسین آباد فراشبندتخریب دو بند خاکی در نزدیکی روستای حسین آباد فراشبنددر پی باران های موسمی در جنوب فارس، فرماندار فراشبند از تخریب دو بند خاکی در نزدیکی روستای حسین آباد خبر داد و گفت: شدت بارش های دیروز در شهرستان فراشبند باعث تخریب دو بند خاکی در نزدیکی روستای حسین آباد شد.

روح اله انصاری اظهار داشت: با تخریب این ۲ بند خاکی حجم آب ورودی افزایش پیدا کرد و باعث حرکت سیلاب به سمت جاده شده است.

فرماندار فراشبند با بیان اینکه جای نگرانی نیست افزود: آب مخازن در حال هدر روی است و گروه‌های مختلف برای رفع این مشکل در محل حضور دارند.

لازم به ذکر است که، مسئولین مدیریت بحران فارس از هم استانی ها خواسته اند از سفرهای غیر ضروری و ماندن در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها خودداری و دامداران نیز از اتراق و چرای دامهای خود در مناطق کوهستانی و ارتفاعات و مسیر رودخانه‌ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/ ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 481884