alem
10 مرداد 1401 - 07:58

هشدار دوباره درباره وقوع سیلاب در آذربایجان شرقی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی امروز هم درباره احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر و وزش باد شدید در استان هشدار داد.

آقای هنربر گفت: هشدار‌های جوی شماره ۱۴ سطح نارنجی و ۶۰ و ۶۱ مدیریت بحران در خصوص احتمال وقوع سیلاب و بارش رگباری باران به همراه وقوع رعد و برق در استان آذربایجان شرقی صادر شد.

وقوع سیلابوی ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌کنیم در حریم بستر رودخانه و حاشیه مسیل‌ها توقف و اتراق نکنند همچنین تشدید وزش باد نیز پیش‌بینی شده است بنابراین احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک و آتش سوزی جنگل‌ها وجود دارد.

هنربر افزود: مردم در مواقع بارندگی و رعد و برق به نواحی مرتفع صعود نکنند و به هنگام عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده و کهنسال احتیاط و از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند.

بارندگی و رعد و برقمدیرکل مدیریت بحران استانداری خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه طی روز‌های اخیر در سایر استان‌های کشور بر اثر وقوع سیل ده‌ها نفر جان خود را از دست دادند و یا مفقود شدند درخواست می‌کنیم با رعایت نکات ایمنی از خسارات احتمالی پیشگیری شود.

باشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان شرقیتبریز

شناسه خبر: 510162