alem
16 مرداد 1401 - 10:10

پویش اطعام حسینی به همت خیران و کمیته امداد در اهواز برگزار شد

اهواز- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خوزستان گفت: پویش اطعام حسینی با مشارکت خیران، دانشجویان و دانش آموزان در روز تاسوعا در اهواز برگزار شد.

به گزارش ایرنا جمال شیبه یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی افزود: در راستای اجرای این طرح ۷۲ دیگ غذای نذری به نیت شهدای کربلا روز تاسوعا در اهواز پخته شده و میان نیازمندان توزیع گردید.

وی افزود: این غذاهای نذری در قالب پویش اطعام حسینی با مشارکت خیران، مردم نیکوکار ، دانشجویان و دانش آموزان تهیه و میان نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: تمامی مراحل تهیه مواد غذایی، پخت و توزیع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

وی افزود: این آشپزخانه با همت کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب طرح اطعام و احسان حسینی ، کانون فرهنگی تربیتی شهید سیدحمید تقوی فر کمیته امداد کارون و حوزه علمیه امیر المومنین (ع) فعالیت و به مردم نیازمند منطقه ارائه خدمت می کند.

شیبه با اشاره به تداوم پویش اطعام حسینی تا پایان ماه محرم و صفر گفت: اطعام حسینی در قالب تهیه، طبخ و توزیع غذای گرم همچنین  تهیه، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان با مشارکت مساجد، دفاتر ائمه جماعات، مراکز نیکوکاری و کمک‌های مردم خیر استان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: مردم نیکوکار می توانند از طریق، شماره گیری کد دستوری #۱*۰۶۱*۸۸۷۷* و همچنین سایت www.emdad.ir در این طرح  مشارکت کنند ، ادارات کمیته امداد در سراسر استان و مراکز نیکوکاری نیز آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 544601