alem
06 مرداد 1401 - 12:30

سند مهارت آموزی ویژه شهرهای جنوبی استان بوشهر تدوین می‌شود

بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: سند مهارت آموزی ویژه شهرهای جنوبی استان بوشهر تدوین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح پنجشنبه در نشست با مسئولان جنوب استان بوشهر اظهار داشت: همراهی نمایندگان مجلس و همچنین مدیران با برنامه‌های مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند موجب ایجاد تحول در ارائه آموزش‌های مهارتی شود.

خبرنگار مهردراهکیمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از امضای ۵۴ تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌های اجرایی مختلف در زمینه مهارت آموزی خبر داد و بیان کرد: مهارت‌آموزی اهمیت بسیار زیادی دارد و ۷۰ درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای دانشگاهی هستند.

ایوی از بازنگری در ارائه آموزش‌های مهارتی و متناسب سازی این آموزش‌ها با نیاز بازار کار در راستای زمینه سازی ایجاد جهش در بازار کسب و کار خبر داد و اظهار کرد: با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان بوشهر می‌توان نهایت بهره برداری از آموزش‌های مهارتی را در جهت توسعه اقتصادی کشور و استان برد.

دراهکی به تدوین سند توسعه مهارت آموزی با رویکرد کارآفرینی و بازاریابی در شهرستان‌های جنوبی استان اشاره کرد و بیان داشت: تدوین سند مهارت آموزی ویژه شهرهای جنوبی استان با وجود صنایع عظیم نفت و گاز و راه انداری مراکز تخصصی گاز، صنایع دریایی و تربیت مربی زمینه را جهت توسعه اشتغال پایدار مهیا خواهد کرد.

دراهکیمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر به ظرفیت صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر اشاره کرد و افزود: طی سال‌های گذشته ۱۹ هزار نفر در استان بوشهر در راستای تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آموزش دیدند.

ای

منبع: مهر
شناسه خبر: 483145