alem
07 مرداد 1401 - 15:37

سرمایه داران به جای نگهداری پول در بانک، تولید را توسعه دهند

شیراز - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: برخی به جای اینکه با سرمایه‌های خود تولید را رونق دهند سرمایه‌های خود را در بانک نگهداری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: مسئله تولید یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در جامعه باید به عنوان امر به معروف شناخته شود.

خبرنگار مهروی ادامه داد: برخی از افراد منابع مالی خود را در بانک نگهداری می‌کنند این در حالی است که اگر این سرمایه به چرخه تولید وارد شود شاهد خواهیم بود که توسعه در جامعه شکل می‌گیرد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: باید توصیه به اشتغال‌آفرینی را به عنوان امر به معروف دنبال کنیم؛ بخواهیم و تشویق کنیم تا انجام شود.

او ادامه داد: تبلیغات در حرم سوم نگاهش ملی و جهانی است بنابراین حمایت، همفکری و هم افزایی دستگاه‌های مختلف استان را می‌طلبد.

وی با تاکید بر اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری در بیان وظایف ائمه جمعه گفت: در شیراز هر هفته به برکت احمد بن موسی (ع) نماز جمعه شلوغ است و باید این سالن بزرگ‌تر بشود چون نماز جمعه جای دیگر لطفی ندارد بنابراین توسعه فضا و کمک به سیستم گرمایشی حرم از سوی مردم و دستگاه‌های مختلف استان امری ضروری است.

مقام معظم رهبریع)امام جمعه شیراز با بیان اینکه همه باید در عزاخانه امام حسین (ع) میدان‌داری کنیم، گفت: شکوه و عظمت عزای امام حسین (ع) چشم دشمنان را کور می‌کند.

عزاخانهع)ع)امام جمعه شیراز تاکید کرد: هم توسعه فضای فیزیکی حرم مطهر برای برگزاری نماز جمعه باشکوه‌تر و هم خدمات به حرم مطهر برای اینکه مردم آرامش و آسایش بیشتری داشته باشند، مورد تقاضا است از همه کسانی که می‌توانند کاری انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در خطبه‌های اول نماز نیز با اشاره به آغاز ایام عزا و مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در شهادت امام حسین (ع) اظهارداشت: اوج معنویت و قرب به خدای متعال در قضیه عاشورا برای حضرت امام حسین (ع) پیش آمده است بنابراین مجالس امام حسین (ع) را سعی کنید با شکوه برگزار کنید.

ع)ع)ع)ع)وی با بیان اینکه همه باید در عزاخانه امام حسین میدان‌داری کنیم، افزود: شکوه و عظمت عزای امام حسین (ع) چشم دشمنان را کور می‌کند طرح و برنامه دارند که جوانان را به مسیر دیگری ببرند اما تا اسم امام حسین برده می‌شود جوانان سینه زن امام حسین می‌شوند.

عزاخانهع)امام جمعه شیراز همچنین از هیئات مذهبی خواست که نظم در حرکت و محور قرار دادن حرم حضرت شاهچراغ (ع) را مورد توجه داشته باشند و افزود: محوریت حرم مطهر در همه مراسم‌های مذهبی به ویژه عزاداری محرم با جدیت مدنظر باشد و بانوان هم مجالس زینبی خود را تقویت کنند.

هیئاتشاهچراغع)

منبع: مهر
شناسه خبر: 491209