alem
20 آذر 1401 - 22:54

فوق‌العاده ویژه برای کارمندان و خدمتگزاران مدارس اختصاص یافت

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: برای کارمندان بخش اداری آموزش و پرورش که حدود 3 هزار نفر از آن‌ها رتبه‌بندی نشده‌‌اند، در کنار خدمتگزاران مدارس فوق‌العاده ویژه در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در تشریح نشست امروز (یکشنبه، 20 آذر) فراکسیون فرهنگیان مجلس که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: در نشست امروز موارد مختلفی از جمله رتبه‌بندی معلمان، صندوق ذخیره فرهنگیان، دانشگاه فرهنگیان و فوق‌العاده ویژه معلمان مطرح شد که با جمع‌بندی صورت گرفته در این نشست تأکید شد که نظام رتبه‌بندی باید به طور کامل اجرا شود.

وی با تأکید بر ضرورت سرعت بخشی در رتبه‌بندی معلمان، افزود: همچنین در این نشست تأکید شد که قانون باید برای دانشجویان و نومعلمانی که به تازگی وارد عرصه معلمی شده‌اند نیز اجرایی شود، تأخیر یا عدم اجرای آن استنکاف از قانون محسوب می‌‎شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس اضافه کرد: برای کارمندان بخش اداری آموزش و پرورش نیز که حدود 3 هزار نفر از آن‌ها رتبه‌بندی نشده‌‌اند نیز در کنار خدمتگزاران مدارس فوق‌العاده ویژه در نظر گرفته خواهد شد تا افزایش حقوقی که برای برخی از دستگاه‌‎ها از طریق فوق‌العاده ویژه در نظر گرفته شده با افزایش حداکثر 50 درصدی برای نیروهای آموزش و پرورش نیز ارتقا یابد.

دانشگاه فرهنگیان قلب تپنده سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

حاجی‌بابایی، دانشگاه فرهنگیان را قلب تپنده سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برشمرد و گفت: این دانشگاه باید به جایگاه اصلی خود برسد و با گرفتن اساتید و دانشجویان و حمایت از اعتبارات در سطح سند تحول بنیادین قرار گیرد.

کمبود 300 هزار معلم در مدارس سراسر کشور  

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش 300 هزار کمبود معلم دارد، افزود: این کمبودها از معلم پرورشی بوده تا معلم ورزش و آزمایشگاه؛ اگر می‎‌‌‌خواهیم یک آموزش و پرورش با نشاط داشته باشیم، باید از طریق دانشگاه فرهنگیان 300 هزار معلم تربیت کرده و راهی کلاس‌‎های درس کنیم. حتما دانشجویی که در دانشگاه تربیت معلم درس خوانده می‌تواند بهتر تدریس کند.

وی، دیگر دستورکار نشست امروز فراکسیون فرهنگیان را موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان دانست که سود آن با کاهش مواجه شده و در این رابطه، گفت: آموزش و پرورش باید از تصدی‌گری در صندوق ذخیره فرهنگیان دست بردارد و این صندوق باید در بورس شرکت کند و سود آن به آن معلمان بازنشسته و سهامداران برسد. این میزان از بروکراسی اداری در صندوق به هیچ عنوان مورد پذیرش نیست.

مسکن باید خصوصی و آموزش و پرورش دولتی باشد 

حاجی‌بابایی، دانش‌آموزان را سرمایه اصلی کشور خواند و افزود: باید برای آموزش و پرورش هزینه کرد و این نهاد زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرد. متأسفانه در کشور ما مسکن که باید خصوصی باشد، دولتی شده ولی آموزش و پرورش که باید دولتی‌ترین نهاد باشد، خصوصی شده است و این بزرگترین ضربه به آموزش و پرورش بوده که تا سال‌های سال قابل جبران نیست.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 905214