alem
08 بهمن 1401 - 21:34

برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با محوریت کنگره ۳۴۰۰ شهید برگزار می‌شود

اردبیل- فرماندار شهرستان اردبیل گفت:برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری، عکاسی، جشنواره‌ها و همایش‌ها به مناسبت دهه فجر بامحوریت کنگره ۳۴۰۰شهید اردبیل و با حضور دانش آموزان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد اعتماد اعجازی عصر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل اظهار کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری، عکاسی، جشنواره‌ها و همایش‌ها به مناسبت دهه فجر بامحوریت کنگره ۳۴۰۰ شهید اردبیل و با حضور دانش آموزان و فرهنگیان برگزار می‌شود.

وی گفت: این برنامه‌ها باید در راستای ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان و فعال سازی هرچه بهتر حوزه پرورشی مدارس و دشمن شناسی و تبین دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب‌های مختلف به ویژه هنر و تبیین جایگاه فرهنگ ایثار، شهادت و حجاب باشد و خروجی و تاثیر عملی در بین دانش آموزان داشته باشد.

فرماندار شهرستان اردبیل بر تقویت کلاس هنر و قرآن و ورزش در مدارس استان به ویژه در دهه فجر تاکید کرد و افزود: این کلاس علاوه بر ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی هم می‌تواتد تاثیر بسزایی داشته باشد.

اعتماد اعجازی گفت: سرمایه گذاری در حوزه برنامه‌های فرهنگی بسیار ضرورت دارد و دستگاه‌های مربوطه هم باید در این راستا توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دانش آموزان نخبه و موفق در عرصه‌های مختلف در شهرستان اردبیل حمایت می‌شوند تا بتوانند بدون دغدغه در عرصه‌های مختلف برای منطقه و کشور افتخارآفرینی کنند.

یه گزارش خبرنگار مهر، در این جلسه از دانش آموزان «علی قهرمانی» که در مسابقات مسابقات فوتسال جهان همراه باتیم ملی قهرمان شده بود و «عرفان محرمی» قهرمان ووشوی جهان تجلیل و قدردانی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003452