alem
05 مرداد 1401 - 11:19

مبلغین در ماه محرم به تکلیف خود در جهاد تبیین عمل کنند

مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد، از مبلغین ماه محرم خواست که در خصوص تشریح جهاد تبیین از فرمایشات رهبری استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم کریم‌بیگی پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون و طلاب زارچ با بیان این‌که جهاد تبیین طبق فرمایش مقام معظم رهبری فریضه‌ای واجب، قوی و قطعی است، اظهار کرد: مبلغین باید در ماه محرم به وظیفه شرعی خود عمل کرده و در خصوص تشریح جهاد تبیین اقدام کنند.

وی با تأکید بر این‌که امروز شهید حججی‌ها در حسینیه‌ها و در روضه‌های اباعبدالله الحسین (ع) تربیت شدند، افزود: اگر تربیت این شهدا در حسینیه‌ها و هیئت‌ها و عزاداری‌ها نبود الان معلوم نبود که ایران ما در چه وضعیتی باشد.

مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد گفت: باید از ظرفیت ماه محرم استفاده کنیم و مردم را در این حوزه‌ها هوشیار کنیم تا دشمنان مستکبر ما نتوانند با اطلاعات غلط خود به‌راحتی آن‌ها را فریب داده و دنباله‌روی خود کنند.

حجت الاسلام کریم بیگی تصریح کرد: تبیین و حراست از ارزش‌های اسلام ناب محمدی از جمله مهمترین اهداف شهدای دشت کربلا بود که نثار خون پاکشان به درستی و پایدار انجام شده است.

وی پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین اهداف این مهم برای اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان را حائز اهمیت دانست و بیان کرد:‌ اجرای فرمان جهاد تبیین از هر نظر مهم و امری واجب است.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 475404