alem
14 مرداد 1401 - 10:46

مراسم شیرخوارگان حسینی در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - مراسم شیرخوارگان حسینی همانند سال های گذشته و در نخستین جمعه از ماه محرم در امامزادگان، مساجد و مراکز مذهبی سطح استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم معنوی بانوان با پوشاندن لباس های سبز و مشکی بر تن فرزندان شیرخواره خود و به یاد حضرت علی اصغر (ع)، طفل ۶ ماهه امام حسین (ع) عزاداری و نوحه خوانی کردند.

در این مراسم همچنین جمعی از مداحان و واعظان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با بیان هدف قیام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا، ضمن پرداختند به ابعاد شخصیتی حضرت علی اصغر (ع) به مرثیه سرایی، مداحی و تلاوت قرآن کریم پرداختند.

این مراسم معنوی اما در حرم مطهر امامزاده حسین (ع) قزوین عطر و بویی خاص به خود گرفته و جمعیتی مملو از عاشقان حسینی را در خود جای داده بود تا جایی که جمع کثیری از مادران به همراه فرزندان شیرخواره خود این مراسم را گرامی داشتند.

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: مراسم پرفیض و معنوی شیرخوارگان حسینی همه ساله و در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در تمامی مراکز مذهبی استان با شکوه و جلوه خاص به خود برگزار می شود.

به گفته وی، هدف از برگزاری این مراسم زنده نگاه داشتن واقعه قیام عاشورا و همچنین آشنا کردن نوجوانان و جوانان با چنین مراسمی است.

وی با بیان اینکه این مراسم همه ساله در مساجد، امامزادگان، حسینه ها و بقاع متبرکه و با همکاری مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) برگزار می شود، افزود: وجود اعتقادات مذهبی در بین مردم میهن اسلامی ما باعث شده تا هر سال میزان استقبال و حضور در اینگونه مراسم ها افزایش پیدا کرده و بر بصیرت عاشورایی آنان نیز افزوده می شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 535874