alem
05 مرداد 1401 - 11:15

جزئیات تمهیدات پلیس در ایام محرم

فرمانده انتظامی پایتخت از آماده‌باش پلیس برای عزادارای‌ها و مراسم‌های ماه محرم خبر داد.

سردار حسین رحیمی در خصوص تمهیدات پلیس در ایام محرم گفت: از چند هفته گذشته برنامه ریزی ها با اماکن مذهبی انجام شده و ۱۲ هزار هیئت، تکیه، حسینه و مسجد شناسایی شدند.

وی ادامه داد: با مدیران و مسئولان این هیات‌ها، حسینه‌ها، مساجد و ... جلساتی را برگزار کردیم، مقرر شد پلیس یاران و محرم یاران در تمام این اماکن و به خصوص در هنگام بیرون رفتن دسته‌جات عزاداری حضور داشته باشند. توضیحات و آموزش‌های لازم برای ماموریت همیاران محرم به آنان ارائه شده است.

رحیمی درباره نظارت بر اماکن پر تجمع برگزاری مراسم عزادارای‌های محرم نیز اظهار کرد: بالغ بر ٨٠ هیات بزرگ شناسایی شدند که به صورت میانگین ۵٠ نفر از نیروهای همکار ما در پلیس راهور، پلیس انتظامی و ... به صورت محسوس و نامحسوس مسئولیت برقراری نظم و امنیت چه در حوزه انتظامی و چه در حوزه ترافیکی را در این فضاها برعهده دارند.

طرح رعد با ۵۸ پلیس پیشگیری تهران اجرایی شده است

طرح رعد با ۵۸ پلیس پیشگیری تهران اجرایی شده استسردار رحیمی گفت: طرح رعد با ۵۸ پلیس پیشگیری تهران و ۲۹۷حکم قضایی اجرا شد.

او افزود: در این طرح ، ۵۹ پاتوق، ۹ مرکز مالخری، ۴ پاتوق اوباش سارق، ۵۲ محل فروش مواد مخدر شناسایی و پلمب شدند.

این مقام انتظامی گفت: ۱۸۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف شد و حدود یک هزار پرونده سرقت مورد بررسی قرار گرفت، همچنین۳ هزار قلم از انواع مسروقه شهروندان کشف شد که بالغ بر ۶۲.۵ میلیارد تومان ارزش مالی دارند.

به گفته او در این طرح ۱۹ مجرم متواری دستگیر، ۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۴۰ فشنگ و ۱۰۸ قبضه سلاح سرد کشف شد.

باشگاه خبرنگاران جواناجتماعیحوادث و انتظامی

شناسه خبر: 475399