alem
03 اسفند 1401 - 00:29

یافتن سرحلقه‌های قاچاق در رأس اقدامات قرار بگیرد

سنندج- استاندار کردستان گفت: پیگیری ها برای یافتن سرحلقه‌های قاچاق باید در اولویت قرار بگیرد چرا که این مهم به صورت  مستقیم به معیشت مردم مربوط می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل زارعی کوشا سه شنبه شب در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سنندج اظهار کرد: کردستان در حوزه تولید گوشت قرمز استان برتری نیست و بر همین اساس تولیدات آن در راستای تنظیم بازار باید در خود استان به مصرف برسد.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های گذشته و همچنین شیوع تب برفکی در برخی استان‌های کشور عراق هیچ دامی از استان نباید خارج شود و لغو این محدودیت تنها با دستور استاندار امکان‌پذیر خواهد بود.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: استان کردستان نسبت به دیگر استان‌ها در قیمت گوشت قرمز در میانه‌های جدول قرار دارد، اما باید با اعمال مدیریت بهتر نسبت به ساماندهی و ثبات این کالای اساسی مؤثرتر عمل کرد.

زارعی کوشا افزود: پیگیری‌ها برای یافتن سرحلقه‌های قاچاق باید در اولویت قرار بگیرد چرا که این مهم به صورت مستقیم به معیشت مردم مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد: با رویکرد جدید بانک مرکزی امیدواریم شاهد اتفاقات مثبت در بازار ارز باشیم و طی روزهای آینده ثبات در این بخش ایجاد شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1049416