alem
10 مرداد 1401 - 23:09

بسیج امکانات برای امداد در سیل یاسوج/ فوتی بر اثر سیل نداشتیم

یاسوج_ تمام امکانات برای کمک به آسیب دیدگان سیل عصر دوشنبه در یاسوج بسیج شد.

دریافت

28 MB

دریافت

28 MB

دریافت

28 MB28 MBبه گزارش خبرنگار مهر، سیل عصر دوشنبه در یاسوج خسارت سنگینی به این شهر وارد کرد.

خبرنگار مهربررسی میدانی و محله به محله خبرنگار مهر نشان از ایجاد خسارت بر اثر آب گرفتگی در مناطق شهر دارد.

خبرنگار مهرتمامی دستگاه‌ها، بیمارستان‌ها و تیم‌های امدادی در حالت آماده باش بوده و تیم‌های اتفاقات دستگاه‌ها در حال خدمات رسانی هستند.

باشچندین پارکینگ ساختمان‌های چند طبقه به زیر آب رفته و همچنان عملیات تخلیه آب آغاز نشده است.

در محلات شرف آباد، قرنی، بلوار ابوذر، بلوار رجا و ساحلی شدت جریان آب آسیب بیشتری را رقم زده است.

بر اساس آخرین آمارها سیل یاسوج خوشبختانه فوتی نداشته است.

سیل فوتی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با دستور استاندار تمام امکانات برای کمک‌رسانی به مردم بسیج شده است.

علیرضا نیکروز دوشنبه شب با اشاره به اینکه در همه مناطق استان بارش باران گزارش شد، افزود: خوشبختانه بارش‌های سیل‌آسای امروز هیچ گونه خسارت جانی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: بخشی از منازل مردم دچار آبگرفتگی شدند که استاندار بازدیدی از برخی از این منازل داشت و دستور داد همه امکانات برای امدادرسانی به مردم بسیج شوند.

آبگرفتگیوی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها پای کار هستند، افزود: متأسفانه در این شرایط عده‌ای برای تهیه عکس و فیلم به رودخانه‌ها رفته‌اند که توصیه می‌کنیم به دلیل خطراتی که دارد از این کار اجتناب کنند.

نیکروز بیان کرد: مردم در این شرایط از سفرهای درون و برون استانی خودداری کنند.

وی در خصوص برآورد خسارت، گفت: بعد از اینکه به شرایط عادی بازگشتیم خسارت برآورده و اعلام خواهد شد.

همچنین مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارشها در شهر یاسوج مناطق بسیاری را دچار آبگرفتگی کرده و امداد رسانی در این مناطق آغاز شده است.

بارشهاآبگرفتگیکاظم فدایی دوست در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: امداد رسانی به عشایر مناطق گرمسیری، کوه سیاه و دیشموک با توجه به حجم بارش‌ها ادامه دارد و نیروها با توجه به میزان بارش‌ها در یاسوج، در مناطق عشایری شهرستان بویراحمد نیز ارائه خدمات می‌کنند.

خبرنگار مهردیشموکوی اظهار داشت: با توجه به حجم بارشها در یاسوج و سرایز شدن آب‌ها به سمت مناطق پایین دست، آبگرفتگی منازل را داریم که از مردم تقاضا داریم خونسردی خود را حفظ کنند.

بارشهاسرایزآبگرفتگیفدایی دوست تصریح کرد: در صورت احتمال ریزش ساختمان، از ساختمان خارج شده و به جای امن پناه ببرند و در صورت آبگرفتگی کنترل برق و گاز را قطع کنند.

آبگرفتگیوی افزود: مردم به هیچ عنوان به سمت مناطقی که دچار آبگرفتگی شده‌اند، نروند چرا که علاوه بر خطر برای افراد، امداد رسانی را نیز با توجه به ترافیک ایجاد شده کند می‌کنند.

آبگرفتگی

منبع: مهر
شناسه خبر: 514526