alem
08 مرداد 1401 - 12:30

بندرعباس نارنجی شد/۳ شهر هرمزگان قرمز کرونایی

بندرعباس - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در جدیدترین نقشه رنگ بندی کرونایی کشور سه شهر استان هرمزگان در وضعیت قرمز و سه شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوروزیان بیان داشت: بر اساس اعلام جدیدترین رنگ بندی کرونایی کشور از سوی وزارت بهداشت، با افزایش شمار مبتلایان به کرونا طی هفته گذشته اکنون شهرستان های بستک، بندرلنگه و بندرخمیر در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار دارند.

خبرگزاری مهرکروناوی با بیان اینکه شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره کیش نیز در وضعیت نارنجی کرونایی (پرخطر) قرار گرفتند، تصریح کرد: وضعیت کرونایی شهرستان های پارسیان، سیریک، حاجی آباد، جاسک و قشم نیز زرد (نسبتاً پرخطر) است.

نوروزیان با اشاره به اینکه شهرستان‌های بوموسی، بشاگرد و جزیره هرمز نیز در وضعیت آبی (عادی) قرار دارند، اضافه کرد: اکنون ۶۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و ۴ هزار و ۱۳۱ بیمار نیز در قرنطینه خانگی هستند.

کروناوی با بیان اینکه کرونا تاکنون در هرمزگان جان ۲ هزار و ۶۳۰ نفر را گرفته است، عنوان کرد: روز گذشته فوتی بر اثر کرونا در هرمزگان ثبت نشد و جمع فوتی‌های این بیماری در استان همان دو هزار و ۶۳۰ نفر باقی ماند.

نوروزیان با اشاره به اینکه در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا و بدحال بستری هستند، تصریح کرد: اکنون چهار هزار و ۱۳۱ بیمار مبتلا به کرونا نیز در قرنطینه خانگی هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 497233